STRAIPSNIAI TINKLARAŠČIAMS

Viena populiaresnių šiuolaikinių reklamos internete formų – tinklaraščiai. Galite kurti atskirą tinklaraštį, tačiau galite įvairius straipsnius apie savo prekes ar paslaugas publikuoti ir toje pačioje vidinėje svetainėje. Rašydami tinklaraščių straipsnius, būsite lengviau randami paieškos sistemose, daugiau žmonių sužinos apie Jūsų veiklą, teikiamas paslaugas, kompetenciją ir kt.

Kuo tinklaraščio straipsnis skiriasi nuo įprasto straipsnio?

Taip vadinamųjų blogų straipsniai arba tekstai šiek tiek skiriasi nuo įprastų. Įprastuose portalams, laikraščiams skirtuose tekstuose gvildenamos problemos, dalijamasi ekspertų įžvalgomis. Tinklaraščių straipsniai gali būti parašyti neformaliu, draugišku stiliumi, juose galima dalintis asmenine nuomone, jie subjektyvesni, laisvesnio stiliaus. Tinklaraštyje galima publikuoti vaizdo klipus su trumpu prierašu.

Tinklaraščių ir SEO straipsniai taip pat skiriasi. Rašant tinklaraščių straipsnius įprastai remiamasi keliais solidžiais šaltiniais, straipsniai papildomi nuotraukomis, grafikais, citatomis ir kitais vertingais skaitytojui elementais, jiems parašyti reikia daugiau laiko.

Ką svarbu žinoti apie tinklaraščio (blogo) tekstus?

Kelios esminės taisyklės rašant tinklaraštį:

 • Rašoma aktualiomis temomis. Tinklaraštyje galima pateikti išsamius atsakymus į dažniausiai klientų užduodamus klausimus, supažindinti su įmonės naujienomis, pasiekimais ir pan. Straipsnius reikėtų pritaikyti pagal sezoną. Pavyzdžiui, rašant slidinėjimo reikmenų parduotuvės tinklaraštį, galima rasti temų, kurios skaitytojams būtų aktualios ir vasarą.
 • Dalijamasi skaitytojams aktualia informacija. Tai gali būti „kaip išsirinkti“, „ką veikti“, „kodėl verta“ ir panašaus pobūdžio straipsniai.
 • Informacija tikrinama. Tinklaraščių tekstai turi būti paremti naujausia informacija, tad jei dėl faktų abejojama, jie patikrinami.
 • Įterpiama šiek tiek subtilios reklamos. Rašant straipsnius, susijusius su siūlomomis prekėmis/paslaugomis, galima įterpti kelias nuorodas. Tiesa, nei dėliojant nuorodas, nei raktažodžius nereikėtų persistengti.
 • Tekstų apimtis. „Tekstų kalvė“ dažniausiai rašo 450–600 ž. apimties tinklaraščių straipsnius, tačiau yra tekę rašyti ir ~300 ž., ir ~2500 ž. apimties straipsnius. Pastarieji „Google“ iškovojo itin aukštas pozicijas. Čia tik galima prisiminti, ką sakė garsusis D. Ogilvy’is: „Bandymų rezultatai visada parodo, kad dėl ilgo reklamos teksto parduodama kur kas daugiau nei dėl trumpo“ (Reklamos žmogaus išpažintis, p. 126).

Jei svetainėje yra atskiras tinklaraštis, straipsnius jame reikėtų publikuoti reguliariai. Pasitaiko atvejų, kad svetainėje įdedami 1–3 straipsniai ir tinklaraštis ilgam apmiršta, tad prieš pradėdami rašyti tinklaraštį gerai pagalvokite, ar šiai naujai veiklai turėsite laiko, o jei samdote tekstų kūrėją – ar verslo biudžete tam pakaks lėšų.

Kainos

 • Iki 300 žodžių

  30€

 • Iki 500 žodžių

  45€

 • Iki 1000 žodžių

  55€

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

*tekstų kūrimo kainos gali skirtis nuo pateiktų vidutinių orientacinių kainų

Mano mylimi klientai

Interjero Fabrikas_Logo_Final13

Viršijo lūkesčius. Tekstai informatyvūs, įtraukiantys ir nenuobodūs. Rūta viena iš patikimiausių, mūsų sutiktų rašytojų. Ačiū

Ernestas

Interjero fabrikas

Interjero Fabrikas_Logo_Final13

Viršijo lūkesčius. Tekstai informatyvūs, įtraukiantys ir nenuobodūs. Rūta viena iš patikimiausių, mūsų sutiktų rašytojų. Ačiū

Tomas

Interjero fabrikas

Interjero Fabrikas_Logo_Final13

Viršijo lūkesčius. Tekstai informatyvūs, įtraukiantys ir nenuobodūs. Rūta viena iš patikimiausių, mūsų sutiktų rašytojų. Ačiū

Agnė

Interjero fabrikas

Iš tinklaraščio