Straipsniai tinklaraščiams

Edukuokite savo auditoriją!

Viena populiaresnių šiuolaikinių reklamos internete formų – tinklaraščiai. Galite kurti atskirą tinklaraštį, tačiau galite įvairius straipsnius apie savo prekes ar paslaugas publikuoti ir toje pačioje vidinėje svetainėje. Rašydami tinklaraščių straipsnius, būsite lengviau randami paieškos sistemose, daugiau žmonių sužinos apie Jūsų veiklą, teikiamas paslaugas, kompetenciją ir kt.

Ką svarbu žinoti apie tinklaraščio (blogo) tekstus?

 • Rašoma Aktualiomis temomis

  Tinklaraštyje galima pateikti išsamius atsakymus į dažniausiai klientų užduodamus klausimus, supažindinti su įmonės naujienomis, pasiekimais ir pan. Straipsnius reikėtų pritaikyti pagal sezoną. Pavyzdžiui, rašant slidinėjimo reikmenų parduotuvės tinklaraštį, galima rasti temų, kurios skaitytojams būtų aktualios ir vasarą.

 • Informacija tikrinama

  Tinklaraščių tekstai turi būti paremti naujausia informacija, tad jei dėl faktų abejojama, jie patikrinami.

 • Įterpiama šiek tiek subtilios reklamos

  Rašant straipsnius, susijusius su siūlomomis prekėmis/paslaugomis, galima įterpti kelias nuorodas. Tiesa, nei dėliojant nuorodas, nei raktažodžius nereikėtų persistengti.

 • Tekstų apimtis

  „Tekstų kalvė“ dažniausiai rašo 450–600 ž. apimties tinklaraščių straipsnius, tačiau yra tekę rašyti ir ~300 ž., ir ~2500 ž. apimties straipsnius. Pastarieji „Google“ iškovojo itin aukštas pozicijas. Čia tik galima prisiminti, ką sakė garsusis D. Ogilvy’is: „Bandymų rezultatai visada parodo, kad dėl ilgo reklamos teksto parduodama kur kas daugiau nei dėl trumpo“ (Reklamos žmogaus išpažintis, p. 126).

Kuo tinklaraščio straipsnis skiriasi nuo įprasto straipsnio?

Taip vadinamųjų blogų straipsniai arba tekstai šiek tiek skiriasi nuo įprastų. Įprastuose portalams, laikraščiams skirtuose tekstuose gvildenamos problemos, dalijamasi ekspertų įžvalgomis. Tinklaraščių straipsniai gali būti parašyti neformaliu, draugišku stiliumi, juose galima dalintis asmenine nuomone, jie subjektyvesni, laisvesnio stiliaus. Tinklaraštyje galima publikuoti vaizdo klipus su trumpu prierašu.

Tinklaraščių ir SEO straipsniai taip pat skiriasi. Rašant tinklaraščių straipsnius įprastai remiamasi keliais solidžiais šaltiniais, straipsniai papildomi nuotraukomis, grafikais, citatomis ir kitais vertingais skaitytojui elementais, jiems parašyti reikia daugiau laiko.

Jei svetainėje yra atskiras tinklaraštis, straipsnius jame reikėtų publikuoti reguliariai. Pasitaiko atvejų, kad svetainėje įdedami 1–3 straipsniai ir tinklaraštis ilgam apmiršta, tad prieš pradėdami rašyti tinklaraštį gerai pagalvokite, ar šiai naujai veiklai turėsite laiko, o jei samdote tekstų kūrėją – ar verslo biudžete tam pakaks lėšų.

Kainos

 • Iki 500 žodžių

  45€

 • Iki 800 žodžių

  65€

 • Iki 1000 žodžių

  80€

 • Tekstų kūrimo kainos gali skirtis nuo pateiktų vidutinių orientacinių kainų priklausomai nuo teksto tematikos, sudėtingumo ir kt.;
 • didelės apimties užsakymams taikomos nuolaidos (per 1 mėn. užsakomiems tekstams, kurių bendra apimtis – didesnė nei 2000 žodžių, taikoma 10 proc. nuolaida);
 • tekstų rengimo terminai derinami individualiai, skubūs darbai atliekami per 1–2 d. d.;
 • skubių užsakymų įkainiai gali būti aukštesni;
 • iš naujų klientų imamas 50 proc. avansas;
 • tekstų redagavimo įkainis: nuo 4 Eur už 1700 spaudos ženklų (be tarpų) arba už 230 ž.;
 • tekstų korektūros įkainis: nuo 2 Eur už 1700 spaudos ženklų (be tarpų) arba už 230 ž.;
 • baigiamųjų darbų, daktaro disertacijų redagavimo/koregavimo kainos įvertinamos individualiai;
 • išrašomos sąskaitos faktūros.
*tekstų kūrimo kainos gali skirtis nuo pateiktų vidutinių orientacinių kainų

Klientų atsiliepimai

Žavinta K.

SmartSEO.lt

Bendradarbiaujame nuo 2014 m. Nenuvylė. Maloni ir sukalbama tekstų kūrėja.

Mantas R.

Medritas.lt

Greitai ir kokybiškai parašė reikiamus straipsnius. Be didelių išankstinių paaiškinimų įsigilino, suprato ir puikiai pateikė tekstus specifine, netradicine tema. Dėkoju!

Marius D.

Padavejas.lt

Rekomenduoju, bendrą kalbą radom per kelias minutes 🙂 Rezultatu esame ir būsime patenkinti

Rokas R.

Liepsnose.lt

Kruopščiai, atsakingai ir kūrybiškai atliktas darbas. Maloniai bendradarbiaudami pasiekėme rezultatą, kuris pranoko mūsų lūkesčius. Tikrai dar ne paskutinį kartą kreipiamės.

Naujausi tinklaraščio įrašai

laisvai_samdomo_darbuotojo_issukiai

Tekstų kūrimas, redagavimas ir straipsnių rašymas dirbant sau: 5 didžiausiai iššūkiai

Visų pirma pradėkime nuo to, kas yra freelanceris. Lietuviški šio anglų k. žodžio atitikmenys – laisvai samdomas darbuotojas arba nepriklausomas...
rasytojas

Kaip išsirinkti tekstų rašytoją?

Labai dažnai užsakovai, gavę tekstą, supranta, kad šitas literatūros šedevras – visiškai ne tai, ko jie tikėjosi. Radę patyrusį ir...
tekstu_rasymas

Tekstų ir straipsnių rašymas: kiek kainuoja šios paslaugos ir kas iš tiesų lemia kainą?

Vienas pirmųjų klausimų, kurį užduoda tekstų rašymo paslaugomis besidomintys klientai, yra „kiek kainuoja tekstai?“. Labai dažnai į tokį klausimą norisi...

Susisiekime dabar!

Telefono numeris
Elektroninis paštas

ruta@tekstukalve.lt

Užpildykite kontaktinę formą

Kontaktų forma